Az Access4you inkluzív irodapiaci cikksorozatának következő szereplője, a 30 éves múlttal és Magyarországon 8 irodaépülettel, valamint több kiskereskedelmi ingatlannal rendelkező Immofinanz, most 4 myhive irodaház akadálymentességi tanúsítását végzi el.

Az osztrák eredetű Immofinanz évek óta nagy hangsúlyt fektet a fenntarthatóság iránti elköteleződés megteremtésére és a magas minőség fenntartására. A bérlők és alkalmazottak igényeit, valamint az irodaházakon belüli közösségépítés fontosságát középpontba állítva született meg az Immofinanz nemzetközi irodakoncepciója, a myhive. A márka sikere a 2017-es bevezetése óta töretlen, a bérlők szeretik a márkát és a mindennapokban is eléri a célját: sikeres közösségépítés az irodaházak bérlői között és magas szintű szolgáltatások biztosítása az ott dolgozók mindennapjainak megkönnyítésére. “Azzal, hogy a gyakorlatban is reagálunk a piaci és bérlői igényekre, egy XXI. századi irodakoncepciót valósítunk meg. Ehhez pedig elengedhetetlen, hogy mindenki számára elérhető, akadálymentes irodaportfólióval legyünk jelen a piacon. Ezzel is elősegítjük az integrációt és ügyfeleinket is inkluzivitásra sarkalljuk” - tette hozzá Nagy Viktor, az Immofinanz operatív vezetője.  A dolgozók well-being érzése és munkahelyi komfortja mind a bérlők, mind a munkaadók részéről fontos szempont. A myhive-nak köszönhetően a bérlők vonzó munkaadóként lépnek fel a piacon, hiszen a márka egyedülálló hozzáadott értéket ad a cégek munkavállalóinak.

Az Immofinanz azért döntött a myhive irodaházak akadálymentesítése mellett, mert a közösségi integráció fontos feltétele a befogadó környezet kialakítása. Ennek megfelelően az összes hazai myhive irodaházat (myhive Átrium Park, myhive Greenpoint 7, myhive Thirteen és a myhive Haller Gardens) az Access4you minősítési és tanúsítási rendszere szerint fogják felmérni, hogy hiteles és részletes információt biztosítsanak az akadálymentességről a bérlők és a speciális igényű munkavállalók részére.

Az akadálymentes környezet kialakítása nem csupán az esélyegyenlőség miatt fontos a vállalat számára. A világon 1,2 milliárd, Európában 120 millió, Magyarországon 1,5 millió speciális igényű ember él. Az ő integrációjuk az egyetemes, inkluzív környezet fejlesztésével és ösztönzésével a vállalkozások és cégek számára gazdasági és üzleti előnyt jelent. Az a szellemi tőke és tehetség, amely a speciális igényű emberek birtokában van, a vállalatok számára a fenntartható fejlődés egyik pillére lehet. A speciális igényű emberek munkaerőpiaci jelenléte ugyanis bizonyítottan növeli a vállalati produktivitást és innovációs képességet, továbbá a közösség sokszínűségére is pozitívan hat. Egyre erősebb ezért az a globális vállalatokat gyűjtő nemzetközi trend, amely az inkluzív vállalati kultúra erősítését tűzte ki célul. A speciális igényű emberek jelenlétét az élet minden területén a hozzáférhetőség biztosítása teszi lehetővé.

 

Immofinanz