Budapest visszakapta egyik legmeghatározóbb örökségét. Az épület több, mint 60 év után szerezte vissza eredeti fényét, és mostantól Corvin Palace néven tölti be ikonikus szerepét Budapest szívében.

“Kevés budapestinek van már konkrét emléke arról, hogy milyen is volt a Corvin, amikor még eredeti fényében tündökölt.” - mondta Balogh Olivér, társtulajdonos

Az épület 1967-ben kapta meg a hírhedt alumínium borítást, eltakarva az ‘56-ban erősen megrongálódott műemléki homlokzatát. A 67-es szám pedig nem csak az alumínium borítás felrakását jelképezi, hanem azt is, hogy 1956 óta pontosan 67 év telt el és ennyi év után kapta vissza eredeti szépségét az ikonikus épület az új homlokzatával.

Az aprólékos kutatómunka eredményeként sikerült hűen reprodukálni fekete-fehér képek alapján a 4 db sarok kandelárt, illetve a helyszíni öntőműhely segítségével az összes szobrot is, amelyek most újra büszkén őrködnek a Corvin Palace impozáns homlokzatán.

A tulajdonosok első számú célja, hogy a Blaha Lujza tér legnépszerűbb épülete a történelméhez méltó helyet töltsön be Budapest szívében, és újra pezsgő központtá váljon, tele élettel, irodákkal, gasztronómiával, kultúrával és vásárlási lehetőségekkel. A múlt és jövő találkozópontjaként modern közösségi iroda is nyílik benne, de művészeti galériát is lehet majd látogatni az épületben.

"Miért is fejlesztjük a várost, és kinek fejlesztjük? Nincsen olyan városfejlesztés, amelyben a múlt, a jelenen keresztül ne nyújtana kezet a jövőnek. Mindaz, amit most itt körülöttünk látnak a Blaha Lujza tér és megújult Somogyi Béla utca - talán egy kicsit a jövőt jelenti. A Corvin, az pedig a múlt. A hagyomány, ami nélkül nincsen József város, és nincsen Főváros sem. Az, hogy ez a kettő, így, egy szerves egészben fog majd itt a téren elidőző, - vagy buszon tovasuhanó emberek számára élményt adni, otthonossá tenni a Fővárosi életet. Ez nagyon nagy dolog. Ez egy igazán nagy dolog.”
Pikó András, VIII. kerület polgármestere

Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere megköszönvén a megvalósítást a beruhazóknak, így fogalmazott az eseményen: " Sokan próbálták téves koncepcióval tönkretenni a teret és a Corvin Áruház épületét, de ők sem vehetik el tőlünk az örömet, hogy megünnepeljük a tér és az egykori Áruház megújulását.  A Blaha Lujza tér kulturális tradíciója közös örökségünk, ezért is örömteli ez a nap, amikor leleplezzük itt az egykori áruház, a Corvin Palace homlokzatát. " A főpolgármester szerint a megújult Blaha a most megszépült Corvin Palace épületével végre ma már magában hordoz mindent, ami új és régi, ami értékes és a miénk,  ami a várost közös otthonunkká teszi.
Központi ikon, gazdag történelem, dobozba zárt sors és folyamatos megújulás

„A Corvinban minden szinten, szinte minden." A szlogenként ismertté vált reklámszöveg Romhányi József nevéhez fűződik, ami igazán fémjelzi az áruház akkori népszerűségét.
Az épületet 1915-ben kezdték építeni, és 11 évvel később, 1926. március 1-jén nyitották meg a vásárlók előtt. Az áruház hosszú évtizedek során számos átalakuláson ment keresztül, de a Blaha Lujza tér arculatának mindig is meghatározó eleme volt. Az épület tervezésével Reiss Zoltánt, a kor népszerű építészét bízták meg, az áruház első igazgatója és a részvénytársaság alelnöke pedig Lewin Miksa volt, aki „speciális szaküzletek elmés közösségének” nevezte a Corvint.

A Corvin népszerűségének köszönhetően a környék a város egyik legforgalmasabb kereszteződése lett. Divatbemutatók és kiállítások is otthont adtak az áruházban, és Európa divatjának meghatározójaként emlegették. a Pesti Hírlap Képes Naptárának sorai szerint „ (…) ahogyan Európa divatját Párizs, a fővárosét a Corvin diktálja, és igen szerencsés, mesteri kézzel.”

Az épület azonban nehéz időszakokat is átélt. Az 1956-os forradalom és szabadságharc súlyos károkat okozott az épületben, amely majdnem egy évtizedig romos állapotban maradt. 1967-ben helyezték fel az az ideiglenesnek szánt, híres alumínium burkolatot, amely végül több, mint fél évszázadon keresztül maradt fenn, így a "dobozba zárt" Corvin új arcával újra ikonikus elemévé vált a Blaha Lujza térnek.

“A főhomlokzat alumínium borításának tervezőjét, mint sokan tudják, Batka Istvánnak hívták. Azt viszont már kevesebben tudják, hogy Batka Istvánnak van még egy élő unokatestvére, akit pedig Balogh Lajosné Batka Klárának hívnak. Ő az én Nagyanyám. A tény, hogy egy távoli rokonunk tervezte a homlokzat borítását, családi kötelességünkké is tette, hogy a homlokzatot tényleg a legszebb formájában állítsuk helyre, és adjuk vissza Budapestnek”. - emelte ki Balogh Olivér, társtulajdonos

Innováció központja a múltban és jövőben

A neoklasszicista külső már a XX. század elején is a legkorszerűbb technikai újításokat rejtette magában. Az áruházban található Photomaton például az azonnali igazolványkép készítésének lehetőségét nyújtotta, a Pedoscop lehetővé tette, hogy a vásárlók ellenőrizzék, hogy a cipő tökéletesen illeszkedik-e a lábukra, a fodrászszalonokban pedig zenélő búrák várták a vendégeket, valamint olyan új szolgáltatásokat vezettek be, mint a csomagküldés vagy a szezonvégi kiárusítás. Az egyik legnagyobb szenzáció azonban az áruházban felállított első budapesti mozgólépcső volt, amely hosszú ideig egyedülálló volt az egész országban.

A Corvin Palace csapata büszkén tekint vissza az épület történelmi úttörő szerepére, miközben izgalmas jövőbeli terveik biztosítják, hogy a Corvin Palace újra a fővárosi hétköznapok frekventált csomópontjává váljon.

“Mindenkinek van egy Corvinnal kapcsolatos története. Van, aki itt utazott először mozgólépcsőn. Van, aki a Corvin Áruház kirakatában látott először színes TV-t, vagy motort. A fiatalabbak között van, akinek az 1989 karácsonyán kirakott hatalmas Batman plakát maradt meg, és van, akinek a nagyapja galambokat keltetett a Magyar Postának a Corvin 5. emeletén. A fiatalok között pedig a Corvintetős emlékek, a Müszi, és a tetőn lévő mozizások maradtak meg. Ezt szeretnénk a jövőben továbbvinni a megújult Corvin Palace-szal. Ezért lesz az épületben modern művészeti galéria, jövőbe mutató közösségi iroda, valamint ezért tárgyalunk mind az első emeleti műemléki bevilágító alatt lévő térre, mind a tetőteraszon lévő térre olyan bérlőjelöltekkel, akik miatt remélhetőleg a következő generációknak is annyi jó emlékük lesz az épületről, mint az előzőeknek voltak.” - biztatta a közönséget Balogh Olivér, társtulajdonos


Corvin Palace