Az épületek üzemeltetéséhez szükséges megújuló energiát részben már helyben állítják elő, tovább növelve a fenntarthatóságot. Az átállás jelentősen csökkenti a létesítményekben a bérlők ökológiai lábnyomát is.
A párizsi klímaegyezmény és az Európai Unió 2050-re kitűzött nettó zéró szén-dioxid-kibocsátási céljaival összehangban a Futureal-csoport is egyre fenntarthatóbbá teszi beruházásait az ESG követelmények figyelembevételével. Ennek legfrissebb eredményeként több mint félmillió négyzetméternyi ingatlanfejlesztés üzemeltetése vált zöldebbé, miután idén januártól száz százalékban megújuló forrásból származó energiát kezdtek el használni a cégcsoport projektjeinél.
A Budapest ONE és Corvin Innovation Campus irodaházakat, az Etele Plaza-t, valamint a HelloParks négy megaparkját magába foglaló eszközök éves szinten összesen több mint 8500 tonnával csökkentik a károsanyag kibocsátást. A cégcsoport által finanszírozott, több, mint 5 millió eurós beruházáscsomagnak köszönhetően az épületek 15 százaléka már helyben előállított, megújuló erőforrásra, elsősorban napelemekre támaszkodik. Ugyancsak zöldenergiát használ 2024 óta az összes újonnan indított Cordia lakóingatlan-projekt kivitelezése, köztük a Budapest 13. kerületében egy 14 hektáros, közvetlen Duna-parti rozsdaövezeti területen megvalósuló Marina City is. A nagy ívű városnegyed-rehabilitációs fejlesztés keretében a következő években egy 9 hektáros autómentes zöldterület ölelésében összesen több mint 2500 lakás épül majd fel egy, a Római-parthoz hasonló hosszúságú vízparti szakasz mentén.
Mivel a helyben előállított zöldenergia időbeli rendelkezésre állása korlátozott, a vállalat a hálózatról olyan tanúsított zöldáramot vásárol, amely garantáltan magyarországi megújuló energiatermelő erőműből származik és ezt származási garancialevelek (GoO – Guarantee of Origin) igazolják.
"A zöld energia nem csupán egy fenntarthatósági cél, hanem versenyelőnyt is jelent az ingatlanpiacon. A Futureal-csoport teljes portfóliójára kiterjesztett megújulóenergia-használattal nemcsak a környezeti terhelést csökkentjük, hanem hosszú távon stabilabb és költséghatékonyabb energiaellátást biztosítunk a bérlőink számára" – hangsúlyozta Balástyai Márk, a Futureal Energy vezérigazgatója.
A cégcsoport fejlesztéseit már a tervezéskor az ESG szempontokhoz igazítják. Ennek megfelelően a hazai és nemzetközi szakmai díjnyertes Budapest ONE és a Corvin Innovation Campus irodaház is megszerezte a fenntartható épületeknek járó egyik legmagasabb, BREEAM Excellent minősítést. A 2024-ben az év bevásárlóközpontjának választott Etele Plaza az első magyarországi pláza, amely a kiviteli fázisban is kiérdemelte a BREEAM Very Good tanúsítványt. Az ugyancsak nemzetközileg is elismert HelloParks Maglód MG3 pedig itthon elsőként kapta meg a BREEAM fenntarthatósági szabvány New Construction kategóriájának legszigorúbb, Outstanding minősítését a magyarországi ipari ingatlanok között. Emellett a fóti FT1-es raktárcsarnok az ipari ingatlan szegmensben itthon ugyancsak elsőként felelt meg hivatalosan az EU fenntartható befektetésekre vonatkozó taxonómiai követelményeinek. Jelenleg 5 BREEAM New Construction Outstanding minősítésű és 4 EU Taxonómia hitelesített csarnokkal rendelkezik a vállalat, ahol minden új létesítményt ezekkel a szigorú követelményekkel összhangban valósítanak meg.
Futureal