A lebonyolítással kapcsolatos érdekességekről kérdezzük Vincze Csaba kollégánkat, az AddVal projekt menedzserét.
 
Miben volt ez a feladat más, mint egy átlagos felújítás?
 
Szerencsére nem egy klasszikus tulajdonosváltást követő "tisztasági festés" volt a megrendelő célja, hanem egy teljesen új termelési metódussal dolgozó közép-európai központ létrehozása.
Ennek köszönhetően lehetőségünk nyílt olyan nemzetközi technológiák beépítését előkészíteni és támogatni, mint például a gyártási folyamatot automatizáló konvejor rendszer.
Mindez a termelés teljeskörű optimalizálásának jegyében történt, miszerint minimalizált alapanyagkészlet mellett az egyedi termelésirányítási rendszernek köszönhetően a gyártási-kiszállítási idő a megrendeléstől számítva  akár 3 napra redukálható. Ez a felgyorsult világunkban, ahol egy nagyvállalat akár heti több száz munkavállalóval bővülhet és bővül is, óriási helyzetelőny.
 
Hogyan jelent meg mindez a tervezési fázisban?
 
A megrendelő professzionális csapatával dolgoztunk együtt, így  az igények felmérése gördülékenyen ment és számos tapasztalatot tudtunk átültetni a lassan két éve hasonló célból épített, Lettországban található varrodájukból.
Meglévő épület lévén jó néhány  olyan nehézségbe ütköztünk, ami egy zöldmezős beruházásnál fel sem merülhet. Ilyen például az egykori alaprajzi elrendezés, mely bonyolultságával ellentmondott a Lindström Prodem könnyen átlátható és ésszerű mechanizmusának, vagy ilyen volt például  az új funkcióhoz képest alacsony belmagasságú varrodatér. Előbbi okból kifolyólag csarnokok és helyiségek kerültek összenyitásra, utóbbi pedig a kábeltálcák és tetősík közötti installációs tér maximális kihasználtságát eredményezte.
Persze az elkülönülő csarnokoknak megvolt az előnyük is, mivel azok kellő szeparációt nyújtottak a gyártás és kivitelezés részére.
 
Gyártás és kivitelezés része alatt azt érted, hogy egy időben folyt a kettő?
 
Pontosan, hiszen 130 ember megélhetése mellett a partnerek kiszolgálását is biztosítania kellett a megrendelőnknek.
A termelés egy napra sem állhatott le, melynek sikerült megfelelnünk a három ütemre bontott, mindössze 4 hónapos helyszíni munkavégzés során. Ehhez hatalmas kompromisszumkészségre volt szükség az alkalmazottak és a vállalkozók részéről egyaránt és külön kihívás volt a szeparációkat úgy megoldani, hogy mindkét oldal zavartalansága biztosított legyen.
 
Végül, hogyan összegeznéd a projekttel töltött időt?
 
Kihívásokkal teli, épp ezért izgalmas volt. Nagyszerű volt részt venni a megnyitó ünnepségen, és látni, hogy ahol nemrég még szinte minden manuálisan történt, ott most Közép-Európa legmodernebb eszközeivel dolgoznak.
A varrónők, a technikusok mind ugyanazok az emberek, de mára méltó munkakörülmények között végezhetik a munkájukat és a rendeléstől számítva pár napon belül, a varrást is beleértve ki tudnak szállítani országon belül, valamint Csehországba, Szlovákiába, Horvátországba vagy akár Szerbiába.

Az AddVal szerepe a projektben generál tervezési, projekt menedzseri, építésvezetési és műszaki ellenőri feladatok voltak.

 

AddVal